Kadın ve Moda Blogu | Kadın hakkında herşey…

2013 Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri

2013 Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri

Geçtiğimiz yıllara kadar büyük bedende elbise bulmak oldukça güçtü. Tekstil sektöründeki ilerlemeler sayesinde büyük benden sıkıntısı yavaş yavaş ortadan kalamaya başlamıştır. Özellikle 2000’li yıllardan sonra obezitenin daha genç yaşlarda görünmeye başlaması, genç büyük bedene olan ihtiyacı da ortaya çıkarmıştır. Büyük bedende elbiseler genellikle orta ve orta yaş üstü için tasarlanırken günümüzde artık gençlere göre modellerde büyük bedenler bulabilmek mümkündür. Özellikle abiye gibi özel günlerde giyilmesi için tasarlanmış olan elbiselerde büyük modellerin yer alması genç bayanların işini kolaylaştırmıştır. Büyük bedende hala model seçenekleri kısıtlı olsa da sadece büyük bedene çalışan firmalar sayesinde bu sorunda yavaş yavaş ortadan kalkmaktadır.

Vücudundaki fazlalıkların ortaya çıkmasını istemeyen ve özel günlerde şık bir görünüme kavuşmak isteyen bayanlar için çok şık abiye elbise modelleri bulunmaktadır. Abiye modelleri kadar artık gelinlik modellerinde de büyük benden rahatlıkla bulunabilmektedir. Abiye elbise satışı yapan mağazaların yanında artık internet siteleri de kıyafet alış verişinde bayanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Fakat çoğu internet sitesinde sadece 44 bedene kadar elbiseler bulunmaktadır. Buna çözüm getirmek isteyen pek çok site büyük beden elbise bulundurmaktadır. Bu sitelerde 52 bedene kadar elbise bulabilmek mümkündür. 2013 büyük beden abiye elbise modasında canlı renkler öne çıkmaktadır. Tek rengin hâkim olduğu kumaşlar tercih edilmelidir. Yere kadar uzanan modeller ise yine bu yılın öne çıkan detaylarından sayılmaktadır. Şifon, tül ile sağlanan uçuş uçuş etekler, ince askılı ve göğüs detaylı elbiseler bu yıl büyük beden abiye modelleri içinde en öne çıkan modeller arasında yer almaktadır. 2013 büyük beden abiye modeller içinde göğüs kısmı danteller ile detaylandırılmış modeller de dikkat çekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2014 Kısa Etek Modelleri başlıklı makalemizde abiye modası, bahar modası ve bayan elbiseleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

Yorumlar

Kategori: Elbise Modelleri

Benzer Konular

2015 Kırmızı Elbise Modelleri

2015 Kırmızı Elbise Modelleri

2015 yılı yaklaşırken modası da yavaş yavaş oluşmaya başladı. Yeni yılın yeni elbise modelleri arasından...

Tesettür Giyim

Tesettür Giyim

Son bir kaç yıldır, tesettür giyimde bir ferace furyasının sürdüğünü görüyoruz. İpek, şifon ya da sentetik kumaşlarla üretilen...

2014 Yılı Nişan Abiyeleri

2014 Yılı Nişan Abiyeleri

Nişan abiyeleri genç bayanların en çok titizlendiği konuların başında gelir. Seçim yapmak son derece zor...

En Moda Elbiseler 2014

En Moda Elbiseler 2014

2014 yılı en moda elbiseler açısından bol seçenekli koleksiyonlara sahip. Pek çok ünlü moda markası...

2014 Beymen Abiye Elbise Modelleri

2014 Beymen Abiye Elbise Modelleri

2014 Beymen abiye modelleri dünya modasına hükmeden ve yön veren büyük isimlerin kreasyonları ile dolu....

Bakımlı Kızlar Moda Blogları

Yukarı